İyilik Peşinde Koş!

 
İyilik Peşinde Koş, Adım Adım’ın desteklediği Sivil Toplum Kuruluşlarının Projelerine koşarak destek veren  gönüllülerin kullanacağı bir yardımseverlik koşusu web platformudur. 
 
Fakülte dekanımız Prof. Dr. Yasemin Bayyurt ile birlikte Prof. Dr. Sumru Akcan ve Doç. Dr. Mine Göl-Güven de  İyilik Peşinde Koş platformu aracılığıyla kişisel olarak İstanbul Maratonu kapsamında katıldıkları yardımseverlik koşuları ile güzel sonuçlar elde ettiler. 
 
Yasemin Bayyurt ve Mine Göl-Güven TEGV'in başlattığı “Bir Çocuk Değişsin Türkiye Gelişsin” projesine destek vermek için, Sumru Akcan da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin başlattığı “Öğrencilere Bilgisayar Desteği” projesine katkı vermek için kendi hedeflerini belirleyip kampanyalarını oluşturarak iyilik adımlarını tamamladı. Yasemin Bayyurt’un kampanyası kapsamında  60 bağışçının katkılarıyla 37 çocuğun eğitimine katkı sağlanırken, Mine Göl-Güven’in kampanyası ise 16 bağışçının katkılarıyla 15 çocuğun eğitimine destek verdi.  Sumru Akcan’ın kampanyası kapsamında da 20 bağışçının katkılarıyla bir öğrenciye bilgisayar desteği sağlandı.  
 
Akademisyenlerimiz okullar ve STK’larla işbirliği yaparak eğitim projeleri ve araştırmalarını yürütmekle birlikte bu tür sosyal dayanışma platformlarında da öncü bir rol almışlardır. Özellikle bu sene öncülük ederek bu tür sosyal etkinliklere katılarak fakültemizin genç ve dinamik ruhunu yansıttıkları için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Eğitim Fakültesi olarak bu tür sosyal dayanışmayı arttırarak devam ettirmek ileriki yıllardaki hedeflerimizden biri olacaktır. Gelecek dönemlerde iyilik adımlarımızı hep birlikte atmak dileğiyle!
 
Not: İyilik peşinde koş (https://ipk.adimadim.org/) platformunda bir çok STK var istediğiniz STK için kendi kişisel kampanyanızı açıp katkı yapabiliyorsunuz.

 

Salı, 17 Kasım 2020